LIVIGNO - ITÁLIE

Základní informace o Livignu

Livigno, dnes městečko s 4959 obyvateli, se rozkládá ve 12 km dlouhém údolí ve středu Alp v nadmořské výšce 1816 m v blízkosti švýcarských hranic obklopeno národními parky Stelvio a Engadina.

Do šedesátých let bylo Livigno chudým horským městečkem bez turistického ruchu. Skutečný rozvoj začíná otevřením tunelu "Munt la schera", který spojil Livigno se Švýcarskem. V roce 1965 byly v Livignu 2 lyžařské vleky oproti dnešním 32 vlekům a lanovkám. Stejný rozdíl vidíme i v počtu hotelů, kdy v roce 1965 jich bylo pouze šest a dnes Livigno nabízí 101 hotelů a více jak 900 apartmentů. Pro zpříjemnění Vašeho pobytu najdete přes 200 obchodů, mnoho restaurací, pizzerie a bary s pravou italskou, ale i evropskou kuchyní. Ve městě najdete řadu velmi dobře vybavených půjčoven sportovních potřeb, servisy a další potřebné služby. Ve volném čase, unaveni z výborného lyžování, můžete využít široké nabídky zábavy, například létání padákem, jízdu na koních a sněžných skůtrech, bruslení, lezení na umělé horolezecké stěně, bowling, hrací automaty a podobně.

zimní sezóna:
prosinec – duben

počet lanovek a vleků:
3 kabinové lanovky, 14 vícemístných sedačkových lanovek, 16 vleků, nejnovější šestimístná sedačka podle černých sjezdovek na “Monte della neve” je otevřena od zimní sezony 2000 – 2001

hodinová kapacita:
45 500 lyžařů

délka sjezdovek:
111 km

výškový rozdíl:
přes 1000 m

snowboard:
doporučené tratě o ploše 70 km2

snowboardový park s U-rampou, skokanskými můstky různých výšek a upravenou tratí na boardercross

běh na lyžích:
40 km stále upravovaných tratí

umělý sníh:
umělým sněhem lze pokrýt 70% sjezdovek

 
N A V I G A C E
Livigno - základní informace
apartmány - nabídka    apartmány - ceny
kontakt
Apartmány Livigno - hlavní stránka